Diese Seite unterstützt deinen Browser nur begrenzt. Wir empfehlen dir, zu Edge, Chrome, Safari oder Firefox zu wechseln.
Herzlichen Glückwunsch! Deine Bestellung ist für den kostenlosen Versand qualifiziert. Kostenlose Lieferung ab 75 EUR

Olejek z oregano

Antybiotyki są powszechnie przepisywane przez lekarzy w celu zwalczania infekcji bakteryjnych, ale istnieje naturalna alternatywa, która jest często pomijana: olejek oregano, znany również jako olejek z oregano. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, co czyni go potężnym narzędziem w leczeniu i zapobieganiu różnym infekcjom.

Jedną z głównych zalet stosowania olejku z oregano jest to, że w porównaniu z antybiotykami ma on mniejsze szanse na wywołanie szkodliwych skutków ubocznych, takich jak oporność na antybiotyki, uszkodzenie pożytecznych bakterii jelitowych, zmniejszenie wchłaniania witamin i uszkodzenie przewodu pokarmowego prowadzące do zespołu nieszczelnego jelita.

Ponadto, olejek z oregano ma szeroki zakres zastosowań poza zwalczaniem infekcji. Może być również stosowany w leczeniu takich schorzeń jak stopa atlety, grzybica paznokci, częste przeziębienia, zapalenie dziąseł, bóle uszu, bóle zębów, zgaga i przerost bakterii w jelicie cienkim (SIBO).

Karwakrol i tymol to dwa potężne związki znajdujące się w olejku z oregano, które mają silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, co czyni go naturalną alternatywą dla antybiotyków wydawanych na receptę. Liście oregano zawierają również różne związki przeciwutleniające, w tym fenole, triterpeny, kwas rosmarinowy, kwas ursolowy i kwas oleanolowy.

Olejek oregano korzyści

Do czego można wykorzystać olejek z oregano? Dominujący związek występujący w olejku z oregano, karwakrol, ma szerokie zastosowanie, od leczenia alergii po ochronę skóry. Wydział Farmacji Uniwersytetu w Messynie we Włoszech podaje, że:

Karwakrol, monoterpenowy fenol, pojawił się ze względu na szerokie spektrum aktywności rozszerzone na grzyby psujące żywność lub patogenne, drożdże i bakterie, a także mikroorganizmy patogenne dla ludzi, zwierząt i roślin, w tym mikroorganizmy lekooporne i tworzące biofilm.

Karwakrol znajdujący się w olejku oregano był przedmiotem ponad 800 badań wymienionych w PubMed, światowej bazie danych nr 1 dla literatury opartej na dowodach naukowych. Badania nad karwakrolem wykazały iż może on być pomocny w walce z następującymi problemami:

  • Infekcje bakteryjne-Istnieją dowody na to, że olejek eteryczny z oregano może pomóc w zwalczaniu co najmniej kilku szczepów bakterii powodujących problemy zdrowotne, które są powszechnie leczone antybiotykami.
  • Olejek z oregano znajduje zastosowanie jako preparat przeciwgrzybiczy, który skutecznie niszczy przede wszystkim Candida albicans. Chociaż ten drożdżak występuje naturalnie w jelicie grubym, to przedostając się do innych części organizmu może prowadzić do różnych schorzeń, takich jak zmiany zapalne na skórze czy zakażenia jamy ustnej i gardła. Olejek z oregano może być stosowany bezpośrednio na dotknięte miejsca lub dodawany do kosmetyków pielęgnacyjnych. Warto zaznaczyć, że olejek z oregano jest jednym z nielicznych naturalnych preparatów o udowodnionej skuteczności w zwalczaniu Candida albicans.
  • Stany zapalne
  • Pasożyty
  • Olejek z oregano jest skutecznym sposobem na zwalczanie Helicobacter pylori - bakterii, która jest główną przyczyną wrzodów żołądka i dwunastnicy. Co ważne, olejek z oregano jest jednym z nielicznych naturalnych środków, który wykazuje skuteczność w zwalczaniu tej bakterii, a jego działanie zostało potwierdzone badaniami.

Olejek z oregano dawkowanie

W zależności od celu stosowania oleju z oregano, zaleca się różne dawkowanie, więc warto sięgnąć po preparat ziołowy przygotowany pod kątem stężenia substancji aktywnych, na każdą ewentualność. Jeśli szukasz najwyższej jakości olejku z oregano to polecamy preparat CannabiVir, który poza ekstraktem z ekologicznego oregano, standaryzowanym na zawartość minimum 60% karwakrolu, posiada w swoim składzie ekstrakt z ekologicznej czarnuszki , ekstrakt z ekologicznego imbiru, wegańską witaminę D3 oraz destylowany olej konopny. Ta innowacyjna,w 100% naturalna formuła, wykazuje wyjątkową skuteczność w walce z infekcjami, stanami zapalnymi i szeregiem innych przypadłości.

Olejek z oregano efekty uboczne

Olej z oregano może wywołać niepożądane skutki uboczne, dlatego należy zachować ostrożność w jego stosowaniu. Choć olejek z oregano jest powszechnie stosowany w medycynie naturalnej, nadmierna ilość oregano może przyczynić się do powstawania podrażnień skóry lub reakcji alergicznej. Aby uniknąć uczucia pieczenia, warto rozcieńczyć olejek z oregano z wodą, oliwą z oliwek lub olejem kokosowym przed aplikacją na skórę.

Olejek z oregano przeciwwskazania

Olejek z oregano może mieć przeciwwskazania. Osoby z problemami ze strony przewodu pokarmowego powinny unikać stosowania oleju z oregano ze względu na ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych. Przed rozpoczęciem stosowania olejku z oregano w przypadku przyjmowania innych leków, należy skonsultować się z lekarzem. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zachować ostrożność w spożywaniu oregano, ponieważ w nadmiarze może ono obniżać zdolność do przyswajania żelaza. Dzieciom olejek z oregano należy podawać tylko w formie rozcieńczonej z wodą lub innym olejem.

Zoom CannabiVir 300 mg 30 ml

CannabiVir 300 mg 30 ml

49,00 zl
Rabatt

CannabiVir ist eine einzigartige Komposition natürlicher Inhaltsstoffe, die Ihren Körper unterstützen. Das Produkt fördert die natürliche Immunität des Körpers und die Verdauungsprozesse. Es ist hervorragend bei Erkältungen, viralen, bakteriellen und pilzartigen Infektionen, Halsschmerzen, stärkt die Immunität und hilft in der Genesungsphase nach Krankheiten. Das Geheimnis der Wirksamkeit von CannabiVir liegt in der synergetischen Aktion der hochwertigen Kräuterextrakte, die in seiner Zusammensetzung enthalten sind.

NAHRUNGSERGÄNZUNGSMITTEL

Die empfohlene Tagesdosis sollte nicht überschritten werden. Nicht verwenden, wenn Sie allergisch gegen einen der Inhaltsstoffe sind. Produkt für Erwachsene. Die Verwendung des Produkts wird schwangeren und stillenden Frauen nicht empfohlen. Das Produkt darf nicht als Ersatz für eine abwechslungsreiche Ernährung verwendet werden. Es ist wichtig, einen gesunden Lebensstil und eine ausgewogene Ernährung zu führen. Außerhalb der Reichweite von Kindern aufbewahren.

This content type will accept rich text to help with adding styles and links to additional pages or content. Use this to add supplementary information to help your buyers.

You can use product metafields to assign content to this tab that is unique to an individual product. Use tabs to highlight unique features, sizing information, or other sales information.

Użyj kodu NEWSLETTER10 by skorzystać z 10% rabatu na Twoje pierwsze zamówienie.

Warenkorb

Herzlichen Glückwunsch! Deine Bestellung ist für den kostenlosen Versand qualifiziert. Darmowa dostawa od 99 zl
Keine weiteren Produkte zum Kauf verfügbar