Ta strona nie oferuje wsparcia dla Twojej przeglądarki internetowej.
Gratulacje! Wartość Twojego zamówienia osiągnęła próg darmowej wysyłki. Darmowa dostawa od 99 PLN

Szkło fioletowe i jego właściwości

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem świetlnym

Światło słoneczne jest uznawane za jeden z najważniejszych zasobów na ziemi. Światło słoneczne jest niezbędne dla wszystkich żywych istot: roślin, zwierząt i ludzi. Jednak światło słoneczne może mieć również działanie degradujące. Jeśli produkt naturalny - po osiągnięciu dojrzałości - jest nadal wystawiony na działanie pełnego światła słonecznego, następuje przyspieszenie rozpadu molekularnego. Unikalne właściwości szkła fioletowego odfiltrowują te bardziej szkodliwe promienie spektrum światła widzialnego i przepuszczają część fal światła UVA i podczerwonego, dzięki czemu produkty znajdujące się w środku zachowują świeżość przez dłuższy czas.

Dokładniej rzecz ujmując, szkło fioletowe przepuszcza 25%-45% światła w zakresie 380-420 nanometrów (fiolet i częstotliwość UVA) oraz około 60% w zakresie 730-1050 nanometrów (częstotliwość podczerwieni). Te części spektrum światła zdają się energetyzować organiczne molekuły przechowywanych w nich produktów.

Szkło fioletowe vs. bursztynowe

Jak już wcześniej wspomniano, kiedy umieszczamy produkt w szkle bezbarwnym, wystawiamy go na działanie światła. Jak wiemy, światło powoduje wzrost roślin i przyspiesza proces gnicia roślin, które osiągnęły dojrzałość. Tak więc, produkty pochodzenia roślinnego pakowane w przezroczyste szkło będą doświadczać tych niechcianych efektów wystawienia na działanie światła widzialnego. Z drugiej strony, szkło kolorowe (np. bursztynowe lub kobaltowo-niebieskie) ma szczególne właściwości, jeśli chodzi o rodzaj przepuszczanego światła.

Jest tu duże rozróżnienie: szkło bursztynowe blokuje promienie UVB i UVA i przepuszcza światło w spektrum widzialnym, podczas gdy szkło fioletowe blokuje światło widzialne i przepuszcza zabijające bakterie promienie UVA i UVB. Oba rodzaje szkła przepuszczają promienie podczerwone.

Czy zauważyłeś, że piwo i kombucha są często pakowane w bursztynowe szkło? Podczas gdy szkło fioletowe selektywnie przepuszcza promienie UVA i UVB, szkło bursztynowe je blokuje. Ponieważ aktywność mikrobiologiczna sprawia, że piwo i kombucha są tym, czym są, nie chcemy tłumić rozwoju mikrobiologicznego. Dlatego też wybór bursztynowego szkła do tych produktów pomaga zablokować promienie UV i utrzymać pożądaną fermentację.

Aby uzyskać jasny obraz tego, jak różne typy szkła przepuszczają i filtrują różne formy światła spójrz na poniższą ilustrację:

 

Efekt energetyczny szkła fioletowego

Wspaniały fioletowy kolor szkła MIRON, z którego są butelki olejków Essenz Broad Spectrum Premium, jest wynikiem opatentowanej mieszanki tlenków mineralnych i krzemionki. Tak jak magnes emituje energię, która w ułamku sekundy organizuje igły w tym samym kierunku, tak bioenergia produktów w szkle fioletowym MIRON wydaje się być uporządkowana w bardziej spójny sposób. Osoby wrażliwe na energię często potrafią z zamkniętymi oczami rozpoznać, czy dany słoik jest ze szkła fioletowego MIRON czy z innego rodzaju szkła.

Podczas gdy wszystkie kolory tworzą własne emocje i wibracje, fiolet wywołuje pozytywne uczucie spokoju, harmonii i dobrego samopoczucia, a także mądrości i kreatywności. W terapii kolorami, fiolet jest kolorem czakry korony i oznacza mądrość, honor i nadzieję. Austriacki mistyk Jakob Lorber, jak również inni mistycy - między innymi amerykański uzdrowiciel Edgar Casey - zauważyli szczególne właściwości koloru fioletowego. Ponadto, zgodnie z tradycjami Wschodu, kolor fioletowy reprezentuje harmonię wszechświata, ponieważ jest połączeniem czerwieni i błękitu (Yin i Yang). Yang jest energią słoneczną - wychodzącą i wolną, podczas gdy Yin jest przychodzącą - zmagazynowaną energią i materią. Yin i Yang w opozycji tworzą wir przepływu energii. Kolor fioletowy - będący Yin i Yang - tworzy podobny wir energii, zapewniając równowagę między materią i wolną energią, porządkiem i chaosem. W szkle fioletowym MIRON smak, kolor, zapach, a także energia biofotoniczna produktu są lepiej zachowane, a często nawet wzmocnione w porównaniu z innymi materiałami opakowaniowymi.

Użyj kodu NEWSLETTER10 by skorzystać z 10% rabatu na Twoje pierwsze zamówienie.

Koszyk

Gratulacje! Wartość Twojego zamówienia osiągnęła próg darmowej wysyłki. Darmowa dostawa od 99 zl
Brak produktów