Ta strona nie oferuje wsparcia dla Twojej przeglądarki internetowej.
Gratulacje! Wartość Twojego zamówienia osiągnęła próg darmowej wysyłki. Darmowa dostawa od 99 PLN

Dlaczego warto stosować połączenie oleju z wiesiołka z likopenem w kontekście zdrowej cery i kobiecego zdrowia?

Łączenie oleju z wiesiołka z likopenem może być szczególnie korzystne dla zdrowia skóry oraz ogólnego stanu zdrowia kobiet z kilku powodów:

  1. Wzmacnianie właściwości przeciwzapalnych: Olej z wiesiołka jest znany z działania przeciwzapalnego dzięki zawartości kwasu gamma-linolenowego (GLA). Likopen, silny przeciwutleniacz znajdowany głównie w pomidorach, również wykazuje działanie przeciwzapalne. Połączenie tych dwóch składników może zatem potęgować ich efekty w zwalczaniu stanów zapalnych skóry, takich jak trądzik, egzema czy łuszczyca.

  2. Ochrona przed uszkodzeniem skóry: Likopen jest znanym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieniowania UV, co może przyczyniać się do opóźnienia procesów starzenia. Olej z wiesiołka, dostarczając niezbędne kwasy tłuszczowe, wspomaga barierę lipidową skóry, co zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne.

  3. Poprawa wyglądu skóry: Regularne stosowanie połączenia oleju z wiesiołka z likopenem może przyczynić się do poprawy elastyczności skóry, zmniejszenia zmarszczek i poprawy ogólnego kolorytu skóry. Kwas gamma-linolenowy z oleju z wiesiołka poprawia nawilżenie i miękkość skóry, a likopen może pomóc w wyrównywaniu kolorytu skóry.

  4. Wsparcie dla zdrowia kobiet (PMS i menopauza): Obie substancje mają pozytywny wpływ na zdrowie kobiet. Likopen jest badany pod kątem jego roli w redukcji ryzyka niektórych typów raka, w tym raka piersi. Badania sugerują, że likopen może pomóc w łagodzeniu niektórych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca. Dzieje się tak prawdopodobnie dzięki właściwościom przeciwutleniającym likopenu, które pomagają w walce ze stresem oksydacyjnym związanym z menopauzą.Olej z wiesiołka jest często stosowany do łagodzenia objawów PMS i menopauzy, co czyni to połączenie korzystnym w kontekście kompleksowego podejścia do zdrowia kobiet.

  5. Ochrona przed osteoporozą: Badania wskazują, że likopen może także odgrywać rolę w ochronie przed utratą masy kostnej, która często występuje po menopauzie. Przeciwutleniające właściwości likopenu mogą pomóc w ochronie struktury kostnej przed degradacją.

  6. Wspieranie zdrowia sercowo-naczyniowego: Likopen przyczynia się do ochrony układu sercowo-naczyniowego, zmniejszając ryzyko chorób serca. GLA z oleju z wiesiołka również ma korzystny wpływ na zdrowie serca poprzez regulację poziomu cholesterolu. Połączenie tych składników może wspomagać ogólną kondycję sercowo-naczyniową.
  7. Wsparcie dla zdrowych włosów i paznokci: Regularne stosowanie oleju z wiesiołka nie tylko może wpłynąć pozytywnie na skórę, ale także może poprawić wygląd i kondycję włosów i paznokci.

Zarówno olej z wiesiołka, jak i likopen można stosować osobno, ale ich synergistyczne połączenie może zaoferować dodatkowe korzyści, zwłaszcza w kontekście kobiecego zdrowia i wyglądu skóry. Essenz Wiesiołek+ to wyjątkowe połączenie tych dwóch składników-tłoczonego na zimno oleju z ekologicznego wiesiołka (standaryzowanego pod kątem zawartości kwasu GLA oraz likopenu (LYCOMATO 15%).

Użyj kodu NEWSLETTER10 by skorzystać z 10% rabatu na Twoje pierwsze zamówienie.

Koszyk

Gratulacje! Wartość Twojego zamówienia osiągnęła próg darmowej wysyłki. Darmowa dostawa od 99 zl
Brak produktów