Diese Seite unterstützt deinen Browser nur begrenzt. Wir empfehlen dir, zu Edge, Chrome, Safari oder Firefox zu wechseln.
Herzlichen Glückwunsch! Deine Bestellung ist für den kostenlosen Versand qualifiziert. Kostenlose Lieferung ab 75 EUR

Szkło fioletowe i jego właściwości

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem świetlnym

Światło słoneczne jest uznawane za jeden z najważniejszych zasobów na ziemi. Światło słoneczne jest niezbędne dla wszystkich żywych istot: roślin, zwierząt i ludzi. Jednak światło słoneczne może mieć również działanie degradujące. Jeśli produkt naturalny - po osiągnięciu dojrzałości - jest nadal wystawiony na działanie pełnego światła słonecznego, następuje przyspieszenie rozpadu molekularnego. Unikalne właściwości szkła fioletowego odfiltrowują te bardziej szkodliwe promienie spektrum światła widzialnego i przepuszczają część fal światła UVA i podczerwonego, dzięki czemu produkty znajdujące się w środku zachowują świeżość przez dłuższy czas.

Dokładniej rzecz ujmując, szkło fioletowe przepuszcza 25%-45% światła w zakresie 380-420 nanometrów (fiolet i częstotliwość UVA) oraz około 60% w zakresie 730-1050 nanometrów (częstotliwość podczerwieni). Te części spektrum światła zdają się energetyzować organiczne molekuły przechowywanych w nich produktów.

Szkło fioletowe vs. bursztynowe

Jak już wcześniej wspomniano, kiedy umieszczamy produkt w szkle bezbarwnym, wystawiamy go na działanie światła. Jak wiemy, światło powoduje wzrost roślin i przyspiesza proces gnicia roślin, które osiągnęły dojrzałość. Tak więc, produkty pochodzenia roślinnego pakowane w przezroczyste szkło będą doświadczać tych niechcianych efektów wystawienia na działanie światła widzialnego. Z drugiej strony, szkło kolorowe (np. bursztynowe lub kobaltowo-niebieskie) ma szczególne właściwości, jeśli chodzi o rodzaj przepuszczanego światła.

Jest tu duże rozróżnienie: szkło bursztynowe blokuje promienie UVB i UVA i przepuszcza światło w spektrum widzialnym, podczas gdy szkło fioletowe blokuje światło widzialne i przepuszcza zabijające bakterie promienie UVA i UVB. Oba rodzaje szkła przepuszczają promienie podczerwone.

Czy zauważyłeś, że piwo i kombucha są często pakowane w bursztynowe szkło? Podczas gdy szkło fioletowe selektywnie przepuszcza promienie UVA i UVB, szkło bursztynowe je blokuje. Ponieważ aktywność mikrobiologiczna sprawia, że piwo i kombucha są tym, czym są, nie chcemy tłumić rozwoju mikrobiologicznego. Dlatego też wybór bursztynowego szkła do tych produktów pomaga zablokować promienie UV i utrzymać pożądaną fermentację.

Aby uzyskać jasny obraz tego, jak różne typy szkła przepuszczają i filtrują różne formy światła spójrz na poniższą ilustrację:

 

Efekt energetyczny szkła fioletowego

Wspaniały fioletowy kolor szkła MIRON, z którego są butelki olejków Essenz Broad Spectrum Premium, jest wynikiem opatentowanej mieszanki tlenków mineralnych i krzemionki. Tak jak magnes emituje energię, która w ułamku sekundy organizuje igły w tym samym kierunku, tak bioenergia produktów w szkle fioletowym MIRON wydaje się być uporządkowana w bardziej spójny sposób. Osoby wrażliwe na energię często potrafią z zamkniętymi oczami rozpoznać, czy dany słoik jest ze szkła fioletowego MIRON czy z innego rodzaju szkła.

Podczas gdy wszystkie kolory tworzą własne emocje i wibracje, fiolet wywołuje pozytywne uczucie spokoju, harmonii i dobrego samopoczucia, a także mądrości i kreatywności. W terapii kolorami, fiolet jest kolorem czakry korony i oznacza mądrość, honor i nadzieję. Austriacki mistyk Jakob Lorber, jak również inni mistycy - między innymi amerykański uzdrowiciel Edgar Casey - zauważyli szczególne właściwości koloru fioletowego. Ponadto, zgodnie z tradycjami Wschodu, kolor fioletowy reprezentuje harmonię wszechświata, ponieważ jest połączeniem czerwieni i błękitu (Yin i Yang). Yang jest energią słoneczną - wychodzącą i wolną, podczas gdy Yin jest przychodzącą - zmagazynowaną energią i materią. Yin i Yang w opozycji tworzą wir przepływu energii. Kolor fioletowy - będący Yin i Yang - tworzy podobny wir energii, zapewniając równowagę między materią i wolną energią, porządkiem i chaosem. W szkle fioletowym MIRON smak, kolor, zapach, a także energia biofotoniczna produktu są lepiej zachowane, a często nawet wzmocnione w porównaniu z innymi materiałami opakowaniowymi.

Użyj kodu NEWSLETTER10 by skorzystać z 10% rabatu na Twoje pierwsze zamówienie.

Warenkorb

Herzlichen Glückwunsch! Deine Bestellung ist für den kostenlosen Versand qualifiziert. Darmowa dostawa od 99 zl
Keine weiteren Produkte zum Kauf verfügbar