This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.
Congratulations! Your order qualifies for free shipping Darmowa dostawa od 99 PLN

Dlaczego warto stosować połączenie oleju z wiesiołka z likopenem w kontekście zdrowej cery i kobiecego zdrowia?

Łączenie oleju z wiesiołka z likopenem może być szczególnie korzystne dla zdrowia skóry oraz ogólnego stanu zdrowia kobiet z kilku powodów:

  1. Wzmacnianie właściwości przeciwzapalnych: Olej z wiesiołka jest znany z działania przeciwzapalnego dzięki zawartości kwasu gamma-linolenowego (GLA). Likopen, silny przeciwutleniacz znajdowany głównie w pomidorach, również wykazuje działanie przeciwzapalne. Połączenie tych dwóch składników może zatem potęgować ich efekty w zwalczaniu stanów zapalnych skóry, takich jak trądzik, egzema czy łuszczyca.

  2. Ochrona przed uszkodzeniem skóry: Likopen jest znanym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieniowania UV, co może przyczyniać się do opóźnienia procesów starzenia. Olej z wiesiołka, dostarczając niezbędne kwasy tłuszczowe, wspomaga barierę lipidową skóry, co zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne.

  3. Poprawa wyglądu skóry: Regularne stosowanie połączenia oleju z wiesiołka z likopenem może przyczynić się do poprawy elastyczności skóry, zmniejszenia zmarszczek i poprawy ogólnego kolorytu skóry. Kwas gamma-linolenowy z oleju z wiesiołka poprawia nawilżenie i miękkość skóry, a likopen może pomóc w wyrównywaniu kolorytu skóry.

  4. Wsparcie dla zdrowia kobiet (PMS i menopauza): Obie substancje mają pozytywny wpływ na zdrowie kobiet. Likopen jest badany pod kątem jego roli w redukcji ryzyka niektórych typów raka, w tym raka piersi. Badania sugerują, że likopen może pomóc w łagodzeniu niektórych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca. Dzieje się tak prawdopodobnie dzięki właściwościom przeciwutleniającym likopenu, które pomagają w walce ze stresem oksydacyjnym związanym z menopauzą.Olej z wiesiołka jest często stosowany do łagodzenia objawów PMS i menopauzy, co czyni to połączenie korzystnym w kontekście kompleksowego podejścia do zdrowia kobiet.

  5. Ochrona przed osteoporozą: Badania wskazują, że likopen może także odgrywać rolę w ochronie przed utratą masy kostnej, która często występuje po menopauzie. Przeciwutleniające właściwości likopenu mogą pomóc w ochronie struktury kostnej przed degradacją.

  6. Wspieranie zdrowia sercowo-naczyniowego: Likopen przyczynia się do ochrony układu sercowo-naczyniowego, zmniejszając ryzyko chorób serca. GLA z oleju z wiesiołka również ma korzystny wpływ na zdrowie serca poprzez regulację poziomu cholesterolu. Połączenie tych składników może wspomagać ogólną kondycję sercowo-naczyniową.
  7. Wsparcie dla zdrowych włosów i paznokci: Regularne stosowanie oleju z wiesiołka nie tylko może wpłynąć pozytywnie na skórę, ale także może poprawić wygląd i kondycję włosów i paznokci.

Zarówno olej z wiesiołka, jak i likopen można stosować osobno, ale ich synergistyczne połączenie może zaoferować dodatkowe korzyści, zwłaszcza w kontekście kobiecego zdrowia i wyglądu skóry. Essenz Wiesiołek+ to wyjątkowe połączenie tych dwóch składników-tłoczonego na zimno oleju z ekologicznego wiesiołka (standaryzowanego pod kątem zawartości kwasu GLA oraz likopenu (LYCOMATO 15%).

Użyj kodu NEWSLETTER10 by skorzystać z 10% rabatu na Twoje pierwsze zamówienie.

Cart

Congratulations! Your order qualifies for free shipping Darmowa dostawa od 99 zl
No more products available for purchase